Gerų atostogų receptai visiems!
Susisiekite
+370 601 23944
Naujienlaiškio prenumerata
Rekomenduojame

ZAKINTOS sala- netikėti  graikiški atradimai!

 

Gražiausia, ką galima pamatyti Zakintos saloje- tai Navagio paplūdimis! Stovi ant aukšto skardžio, žiūri žemyn ir netiki, kad savo akimis matai tą iki skausmo mėlyną jūrą, akinančiai balto smėlio paplūdimio juostelę tarp įspūdingų uolų ir kažkada sudužusio į krantą išmesto laivo griaučius. Apsiverkti gali- kaip gražu! Tada fotografuoji, fotografuoji šį grožį gal kokį penkiasdešimt kartų ( pastaba: tai nieko bendro neturi su penkiasdešimt pilkų atspalvių! Tai visai kitokie įspūdžiai! Drįstu teigti, kad ženkliai geresni, nei tų, tipo, knygų literatūrinis tekstas) ir kai jau nusiramini, patapęs gražiausio peizažo geriausiu fotografu ( ne veltui kažkoks britas man juokais mestelėjo: "Nevok mano nuotraukos!"), kai jau nori dairytis aplink ir bandai sugerti tą peizažą, kad amžiams pasiliktų neištrinamoje sielos laikmenoje ( ech, gaila, "asmenukės" nepasdariau, labai jau daug žmonių buvo, patingėjau .. o dabar gaila, kad tai madai nepasidaviau), tada ateina laikas išvažiuoti, nes atvykome į ekskursiją autobusu ir laukia kiti numatyti punktai. Į Navagio paplūdimį galima nuplaukti iš nedidelio Porto Vromi uosto netoliese. Laivai plaukia daug kartų per dieną. Tad norint aplankyti šį grožį, galima išsinuomoti mašiną ir atvažiuoti pasižiūrėti į Navagio nuo skardžio, pasivaikščioti aplinkui ir pasižvalgyti, tada iki Porto Vromi ir nuplaukti iki šio žavaus paplūdimio. Kitas variantas būtų pasirinkti bet kurioje agentūroje po ekskursiją: laivu iki paplūdimio ar apžvalginė po salą.

Beje, Navagio paplūdimis- tikrai nėra vienintelis privalomas gražiausias  peizažas Zakintos saloje.

 

Nuoširdžiausi linkėjiimai visiems keliautojams ir atostogų Graikijos salose fanams!

 

P.s.Jei norėsite sužinoti daugiau apie Zakintos, klauskite drąsiai.

 

 

Asta Jolanta Miškinytė

  • Jonijos jūra
  • Zakintos miestas

PAVADINIMAS IR KITI DALYKAI

 

ZAKINTOS-  trečia pagal dydį Jonijos sala ( po Korfu ir Kefalonijos) Jonijos jūroje, priklauso Graikijai. Sala meiliai dar vadinama Zante. Tarsi, toks sutrumpintas pavadinimas. Čia pilna Zante taksi, Zante kelionių agentūrų ir t.t. Iš tiesų, toks trumpinys atsirado valdant britams, nes jiems sunku buvo ištarti pilną salos pavadinimą ZAKYNTHOS, tad jie sutrumpino iki Zante ir šis trumpinys per ilgą laiką prigijo.

Venecijiečiai, valdę salą nuo 1484 iki 1797 m. vadino ją "Fioro di Levante", išvertus Rytų gėle, nes Zakintos garsėja žydinčių augalų gausa. Tai viena žaliausių salų, kurias man teko matyti.

 

Zakintos salą pirmą kartą  paminėjo Homeras. Pasak jo, pavadnimas kilęs nuo pirmojo salos gyventojo Zakynthos, Frigijos karaliaus Dardanos sūnaus. Kitas salos vardas Yliessa ( miškų žemė) taip pat priklauso Homero plunksnai. Per savo ilgą istoriją sala buvo vadinama įvairiais vardais: Diakynthos, Diakhytos, Iakynthos, Zakita, Jacinthum, Jantes, Lesande ir pan.

Salos gyventojai draugiški ir atviri. Jie mielai priima turistus, ko negali pasakyti apie gretimą Kefaloniją, kurios gyventojai garsėja gana uždaru būdu ir sunkiai įsileidžia užsieniečius.

Viešbučio administratorius pasakojo apie senus laikus, kai į salą pradėjo plūsti pirmieji turistai. Nebuvo dar viešbučių, nei barų ir suvenyrų parduotuvėlių, nei kelionių agentūrų ar ekskursijų po salą. Pirmieji turistai atvykdavo su kuprinėmis, nakvodavo paplūdimiuose, kūrendami ten laužus, o dabartiniai kurortai Laganas ar Tsilivi tebuvo nedidukai kaimeliai, kur gyveno visai nedaug šeimų.

Dabar Zakintos salos gyventojai verčiasi alyvmedžių auginimu, aliejau bei alyvuogių auginimu, iš šios gamybos atliekų gaminamas puikus alyvuogių muilas, pastaruoju metu populiarėja vynininkystė, tad pakeliui sutiksite ne vieną vietinę vyninę, kur kvies degustuoti Zakintos vynų. Nemaža dalis gyventojų dirba turizmo versle. Vasaros sezonas prasideda gegužės viduryje ir baigiasi saplio pradžioje.

Atostogauti Zakintos saloje nuo seno pamėgę britai, vis daugiau atvyksta vokiečių, olandų, skandinavų, visai neseniai Zakintos atrado ir kaimynai lenkai. Savo atostogas čia leidžia ir patys graikai.

Laba populiaru Zakintos saloje švęsti vestuves! Per savaitę viešbutyje matėme tris jaunavedžių poras. Viena pora atvyko net iš Kinijos!

 

Zakintos skiriasi nuo kitų Graikijos salų, čia jaučiasi italų įtaka. Nameliai spalvingesni, nei Kretoje, kiek kitokia ir architektūra. Zakintos miesto panorama primena Veneciją, o pagrindinė aikštė vadinasi San Marco!

 

EKSKURSIJOS arba KAIP PAŽINTI SALĄ

 

Visada yra du variantai pažinti bet kurią salą: nusipirkti ekskursijas bet kurioj artimiausioje kelionių agentūroje ( o jų čia tikrai netrūksta) arba išsinuomoti automobilį ir leistis į pažintinę kelionę patiems. Abu variantai savotiškai žavingi.

Agentūros siūlo ekskursijas po salą, plaukimą į Navagio paplūdimį bei Blue caves. Iš Laganaso populiaru pasiplaukioti palei pakrantes, kurios žavi stačiom uolom, nedideliais paplūdimukais ir, žinoma, vėžliais careta careta. Mačiau plaukiojančius tuos didžiulius vėžlius, klykėm kaip maži vaikai ir išgąsdinom beveik paviršiuje plūduriuojantį gražuolį, jis staigiai nėrė gilyn, bet kažkas spėjo nufotografuoti tą mielą vaizdą.

Dar labai rekomenduočiau dienos ekskursiją į gretimą Kefalonijos salą. Keltas plaukia apie valandą, galima įsigyti tik bilietą, bet tuomet reikėtų keltis su automobiliu. Galima susiorganizuoti ir keletą nakvynių Kefalonijoje. Tai būtų puikus kitos vasaros mano planas¡

O štai į Zakintos sostinę Zakintos verta nuvažiuoti autobusu arba taksi. Autobusai kursuoja ne taip jau dažnai, pvz. iš Tsilivio iki Zakintos gal koks vienas per valandą. Todėl nekantraujantiems verta pasinaudoti taksi. Beje, taksi stotelėse visur nurodytos maksimalios kelionės iš taško A į tašką B, pabrėžiant, kad žemesnė kaina yra derybų objektas. Iš Tsilivio iki Zakintos važiuodami taksi mokėjome ir 8 ir 10 EUR. Autobuso bilieto kaina apie 1,60 EUR.