Gerų atostogų receptai visiems!
Susisiekite
+370 601 23944
Naujienlaiškio prenumerata
Rekomenduojame

 

VIENA DIENA VENECIJOJE

 

Veneciją būtina aplankyti nors kartą gyvenime. Patogiausia atskristi per Frankfurtą. Bilietų kainos apie apie 700-890 Lt. Galima susidėlioti ilgesnį savaitgalį ar atskristi vos dviem-trim dienom. Ypatinga proga aplankyti Veneciją- karnavalas arba žymusis kino festivalis, ar Venecijos bienalė, kam kas patinka, bet Venecija visada nuostabi. Todėl nesvarbu, kada tą kelionę susiplanuosite. Viešbučiai pigesni Mestre arba žemyninėje dalyje. Apsigyventi su vaizdu į Rialto būtų prabanga, bet kodėl ne?

 

Atskridau į Veneciją dienai, nes toliau manęs laukia kruizas, maniau pakaks laiko. Juk lankiausi čia jau kokius keturis kartus. Kur tau, Venecija ir vėl sužavėjo, pakerėjo ir pavogė dalį mano sielos.

 

Venecijos oro uostas po Frankfurto atrodo mažutis, bet viskas labai aišku. Autobuso bilietus gali nusipirkti net nenuėjęs iki atvykimo salės. Yra keletas variantų pasiekti Veneciją. Man labiausiai patiktų vandens taksi (vaporeto), kaina 15 EUR, bet mūsų viešbutis Mestre, t.y. žemyninėje dalyje. Todėl renkamės autobusą už 7 EUR. Viešbutį LUGANO surandame kiek paklaidžioję, nors viskas labai aišku, bet aš nuvedu kažkodėl į priešingą pusę. Vakaras, todėl nutariam vakarieniauti kur nors netoliese. Pasirenkam piceriją ( ką dar galima rinktis Italijoje), pica Margarita 6 EUR, makaronai 8 EUR, alus po 5 EUR.

 

Pačioje Venecijoje picų kainos prasideda nuo 9 EUR, pigiau galima nebent išsinešimui gabaliuką picos nusipirkti. Visi gėrimai prie baro kainuoja euru pigiau, nei prie staliuko. Kainos surašytos virš baro, kad turistai nenustebtų. Todėl prie baro visada stoviniuoja keletas vietinių, kurie užsuka vienai taurei savo mėgiamo gėrimo. Bellini kokteilis: prosecco su persikų sultimis—tai firminis Venecijos gėrimas. Skanus, bet ne visai tai, ką mėgstu, gal kiek per saldus ir jaučiamas ryškus persikų skonis. Man nelabai.

 

Nusigauti į Veneciją iš Mestre labai paprasta. Tereikia nusipirkti autobuso bilietą už 4 EUR į vieną pusę, bet pagyvenęs pardavėjas mus įkalba pasirinkti paros bilietą už 20 EUR, nes tada mes galėsime ir autobusu važiuoti, ir vaporetais plaukti iki Murano ir Burano salų. Pasirinkimas protingas, nors pradžioje mūsų planas buvo išvaikščioti visą Veneciją pėstute ir grįžti autobusu.  Tačiau dabar mūsų laukia programa maksimum.

 

Iš Romos aikštės plaukiam link San Marco aikštės. Kiek prisimenu, tai gražiausia Venecijos vieta, kurią pamatysiu trečią kartą savo gyvenime! Man sekasi, oras puikus ir San Marko aikštė man vis dar tokia pat nuostabi. Dožų rūmai, prie kurių nusidriekus turistų eilė ( ech, ir vėl čia nepateksiu), Sofijos katedra, varpinė. Venecijos simbolis- sparnuotas liūtas. Klaidžiojam siaurom gatvelėm ir fotografuojamės kone ant kiekvieno tiltelio. Šiaip taip susilaikom nepaplaukioję gondola ( 80 EUR dieną ir 100 EUR naktinis plaukimas). Aš vis dar manau, kad tai snobiška pramoga, nors pamačius, kaip prie pat viešbučio priplaukus gondolai pora atsargiai stengiasi įlipti ( moteris žiauriai bijo) ir nuo pat durų tuoj leisis plaukti Venecijos kanalais, širdis virpteli- ir aš taip noriu! 

 

Be jokio plano vaikščiodami prieiname Rialto tiltą. Vau! Čia širdis akimirksniui apmiršta nuo grožio. Atrodo, laikas sustojęs, atrodo viskas čia taip pat, kaip buvo prieš kelis šimtus metus. Gražiausias peizažas virsta nuotraukomis. Toliau traukiam link turgaus. Kalnai vaisių, prieskonių, BARAVYKAI, jūros gėrybes privalu fotografuoti!  Trumpam užsukam į nedidelę kavinukę prie pat turgaus: švaru nerealiai, jauku ir miela. Makaronai puikūs, nors gali būti ir šaldyti, kaip skelbiameniu prierašas: "Kai kurie patiekalai gali būti šaldyti". Ačiū, nors informuoja.  Prie baro gėrimai kainuoja pigiau, nei prie staliuko. Todėl šeštadienio rytą čia stoviniuoja vietiniai. Vėl vaporeto, tik šįkart plaukiam į Murano salą, garsėjančią stiklo dirbiniais. Pakeliui nedidelė salelė – kapinės. Salą juosia siena, balta bažnyčia, atrodo, leidžiasi tiesiai į vandenį, keletas laiptelių apsemti.

 

Murano salelė miela, kanalai, tilteliai, abipus kanalo galerijos ir stiklo dirbinių parduotuvėlės. Kai kas nepaprastai gražu, kai kas nelabai, papuošalai nuostabūs, bet pamačius kainas gražiausių dalykėlių, pamirštu, kad ketinau bent auskarus įsigyti...

Prisėdam labi mieloj kavinukėj. Chardonay+ alyvuogės. Tobula popietė Murano salos fone. Čia sutinkam ir porą lietuvių, jos apsistojo Murano saloje nedideliame viešbutėlyje ir jaučiasi čia be galo laimingos atskridę keletui dienų. Venecija tiesiog kupina ypatingo laimės pojūčio, tarsi būtumėm trumpam atsiskyrę nuo viso likusio beprotiškai skubančio pasaulio ir pasinėrę į grožio sklidiną pasaką.

 

Vėl vaporeto mus plukdo, dabar jau link Burano salos, garsėjančios rankdarbiais. Čia mus pasitinka linksmai spalvingi nameliai. Ir vėl grožis! Trumpam užsukam į bažnyčią, žvilgterim į porą galerijų. Rankdarbiai, iš tiesų nuostabūs, bet laikas grįžti į Veneciją.

Po Murano ir Burano salų miniatiūrinių namelių grožio atrodė, jau niekas nebegali nustebinti, bet tereikėjo vėl pamatyti Veneciją! Mus vėl pritrenkė Rialto didybė, rūmų fasadai- kiekvienas skirtingas! Kiek čia gyveno turtingų venecijiečių, kiek gyvenimų čia prabėgo linksmai, triukšmingai ar graudžiai ir liūdnai. Temsta, vakaras atnešė ir lietų. Sausakimšu autobusu ( seniai nepatirtas jausmas! ) važiuojame viešbučio link. Kitam kartui liko Dožų rūmai, Gugenheimo muziejus... ir auskarų iš Murano stiklo pirkimas.

 

Beje, iš oro uosto iki Venecijos galima nuplaukti vaporetu taip pat. Kaina 15 EUR. Lagaminas įskaičiuotas :).

 

 

Tekstas ir nuotraukos  Astos Jolantos Miškinytės

Be autorės sutikimo kopijuoti ir platinti griežtai draudžiama. Būtina nuoroda į www.kelioniugurmanai.lt

  • Burano sala
  • Venecija plaukiant
  • Venecija
  • Gondolos
  • Venecijos grožis
  • Venecija iš laivo
  • Didysis kanalas
  • Venecija