Gerų atostogų receptai visiems!
Susisiekite
+370 601 23944
Naujienlaiškio prenumerata
Rekomenduojame

KELIONIŲ GURMANAI rekomenduoja aplankyti Sardiniją

 

SARDINIJA- Italijai priklausanti sala Viduržemio jūroje, autonominis regionas. Gyvena kiek daugiau, nei 1,6 mln gyventojų. Tankumas tik 68 gyv/ km2 ( palyginumui Lietuvos  tankumas 48 gyv./ km2)

Salos ilgis apie 270 km, o plotis apie 140 km.

 

11 km Bonifacijaus sąsiauris skiria Sardiniją nuo Korsikos. Čia galima persikelti keltu.

kasmet Sardiniją aplanko apie 10 mln turistų! gal todėl čia alaus išgeriama dvigubai  daugiau, nei žemyninėje Italijoje...

 

SARDINIJA KĄ PAMATYTI?

 

1. Kaljaris

 

Kaljaris (Cagliari) – Sardinijos sostinė ir uostamiestis. Miesto pavadinimas Casteddu vietine sardų kalba reiškia pilį. Kaljarį finikiečiai įkūrė VII-VI a.pr.Kr.  Atvykus čia būtina aplankyti Castello, istorinį senamiestį, kurio siaurutėmis gatvelėmis mėgsta klaidžioti miesto lankytojai. Senamiestyje taip pat įsikūrę Arkivyskupo rūmai, Santa Maria katedra, čia stūkso du bokštai - Torre di San Pancrazio ir Torre dell'Elefante. Verta užsukti į romėnų amfiteatrą, iškaltą tiesiog uoloj. II amžiuje statytame amfiteatre iki šių dienų rengiami koncertai. Marina – tai Kaljario uosto rajonas, kuriame apstu parduotuvėlių ir kavinukių. Čia įsikūrusi miesto Rotušė. Šv. Eulalijos bažnyčios požemis, kuriame eksponuojamos romėnų statinių bei grindinio liekanos. Labai gražus botanikos sodas.

2. Nuragai

„Su Nuraxi di Barumini” – žymiausias nuragagas, apie 65 km nuo Kaljario

Didžiausiais ir svarbiausias nuraginis archeologinis Sardinijos paminklas, esantis Baruminio mieste.1997 m. įtrauktas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Saloje yra apie 7 000 nuragų -archeologinių paminklų, dar vadinamų „Su Nuraxi“.

3. Algeras ir Bosa

Algeras ir Bosa – du žavūs ir unikalūs Sardinijos miesteliai. Gražūs senamiesčiai. Bosa – mažesnis, jaukesnis ir mažiau žinomas miestukas, labai romantiškas, prie upės žiočių.
Kaljari- Bosa apie 130 km

Bosa- Caljari 55 km vingiuoti serpantinai palei jūra, labai gražu. Čia pakeliui nuorodos į domenus ir nuragus, nac. parkus.

Kaljari- Alhero apie 228 km ( važiuoti reikia autobanu iki Sasario, taip bus greičiau, nei pakrante)

 

 Alhiero apylinkėse aplankykite Neptūno grotą ir Capo Cacia.

 

Alhiero centre pica Margarita po 5 EUR bet žiauriai skani. Tokio paprastoj picerijoj su popierinėm servetėlėm. Šalia restoranai, bet ten brangu ir ilgai aptarnauja. Dar svarbu- siesta. Jie nedirba gal nuo 13 iki 16 val.

Verta pasiimti sightseeng‘o traukinuką Alhiero mieste, važiuoja senamiestyje ratu, kaina vos pora EUR, pasakoja įvairiom kalbom apie Alhiero. Jei rinksitėss autobusą- užtruks ilgiau, bet veža į užmiestį iki Neptūno groto. Čia galima patiems nuvažiuoti mašina.

 

4. Madalenos archipelagas- pačioje Sardinijos šiaurėje. Toli,  čia jau reikia visos dienos.

 

5. Geriausi Sardinijos paplūdimiai.

 

 http://static.charmingsardinia.com/charming/images/albero/landing_best_beaches_sardinia569.jpg

 

APIE MAISTĄ

 

http://www.charmingitaly.com/article/top-10-traditional-foods-in-sardinia

 

 

DAR APIE SARDINIJĄ

 

PATARIMAI

 1. Parkingas. 3 spalvos, pasiteiraukite mašinų nuomos punkte: nemokamas parkingas, mokamas ir privatus.
Labai daug nemokamo parkingo aikštelių tiek mieste, tiek pakeliui.

2. KELIAI. Pagrindiniai keliai geri, jei nusuksite link pakrantės ,kur gražu, 60 km gali tekti važiuoti ir 2 val, nes kalnų serpantinai ribojamas greitis ir pan., bet labai labai gražu. Įsimintinas kelias iš Bosos į Alhiero.

3. Pietūs. Nepamirškite, čia siesta ir kavinių virtuvės vidury dienos keletą valandų nedirba, tad galite gauti tik atsigerti, ledų, bet ne picos.

4. Tradicinis patiekalas- keptas žemėje / kažkoks įdomus kepimo būdas paršiukas. Galima užsisakyti iš anksto, reikia teirautis, kur ir kada, nes organizuoja įvairūs restoranėliai tradicinių patiekalų vakarienės, degustacijas ir pan.

5. Pica Margarita – pati pigiausia ir tikrai skani. Lietuvoj po Sardinijos Margaritos jau niekada neužsisakinėsite.

6. Viešbučiuose gali būti taikomi kurorto ar kokie nors gamtos mokesčiai. Nenustebkite, jie nėra dideli, o mes ne visada gauname info apie juos iš anksto. Viešbučiai Sardinijoje labai paprasti, nenustebkite, jei nerasite ypatingo komforto.

7. Netoli Alhiero- Neptūno grotas. Labai smagu leistis laipteliais žemyn, bet grįžimas atgal daug džiaugsmo nesuteikia, jei nesportuoji.
 
8. Paplūdimiai. Jais Sardinija garsėja. Nedidelių mielų paplūdimukų pilna. Laukiniai – nemokami, jei paplūdimis civilizuotas- aikštelė bus mokama, bet italai kartais patys stato mašinas ant žolės ir ne aikštelėje.
 
9. Vairavimas. Neviršykite greičio, daug kur keliai yra stebimi. Turistams dažnokai tenka baudas susimokėto.