Gerų atostogų receptai visiems!
Susisiekite
+370 601 23944
Naujienlaiškio prenumerata
Rekomenduojame

KOSAS- Trečia pagal dydį sala Dodekaneso salyne, priklauso Graikijai.

 

Koso ilgis apie 40 km, kranto linija apie 112 km. Tad salą apkeliauti galima per dieną.

Čia gyvena apie 31 tūkst. gyventojų. Kosas- Hipokrato gimtinė. Koso mieste auga Hipokrato medis, pasakojama, jog po juo sėdėdamas Hipokratas pasakojo savo mokiniams apie mediciną.

 

Sostinė- Kosas. Rekomenduojam čia atostogauti jaunimui ir tiems, kas nori daugiau keliauti, kas planuoja plaukti į kitas salas ar Bodrumą..

 

Populiarus kurortas - Kardamena. Smėlio paplūdimiai, šiek tiek primena Palangą.

 

Kiti mažesni ir gana ramūs kurortai: Kefalos, Masticharis, Tigakis.

 

Atskridom į Kosą iš Kauno su Ryanair. Bilietus pirkom iš anksto, tad pavyko nusipirkti pigius. Apartamentus išsirinkome Koso miesto priemiestyje. Lydia 3* apartamentai -įrengti neblogai, minimalistinė virtuvėlė, gal  kiek toloka iki centro ir jūros, bet vaikščiojome daug, tad iš dalies buvo ir naudinga. Teritorija graži, baseinas, bet čia nepasinaudojom jokiais privalumais, ns nebuvo kada. Todėl kitą kartą rinkčiausi apartamentus centre, miesto tipo ir baseinas tikrai nebūtinas. Jei keliauja kompanija be vaikų, tai baseinas nėra privalumas, nes jūroj maudytis smagiau.

 

Koso miestą rinkomės ne atsitiktinai, planavom daug ekskursijų. Tereikia ateiti į uostą ir ekskursiją išsirinksi lengvai.. Mes pasirinkome Bodrumą, pramoginę trijų salų ekskursiją ir Rodo salą. O patį Kosą išmaišėm savarankiškai skersai ir išilgai. Pradžioj vaikščiojom su miesto planu rankose, tada apvažiavome miestą turistiniu traukinuku, o tada vėl iš naujo pėstute: Agora, amfiteatras, romėnų vila, beje, puikiai restauruota ir nemokamas įėjimas, miesto muziejus, turgus, aikštė, hamamas, tvirtovė ir vėl uostas, kur kiekvieno laivo savininkas siūlo savo geriausią pasaulyje ekskursiją. Beje, gana daug turistų važinėja  po Kosą dviračiais.

 

Vakare nedidelė barų gatvelė šurmuliuoja, skirtinga muzika, viename bare visą sezoną dainuoja kviestinis dainininkas. Čia gali skaniai pavakarieniauti ir, žinoma, pasilinksminti.

Autobusu nuvažiavom iki termų. Čia jūroje veržiasi karštos srovės, sudarydamos nedidelį baseinėlį, kur tikrai smagu pamirkti net ir ankstyvą pavasarį, kai jūra dar nėra įšilusi. O toliau už termų plyti akmenuoti laukiniai paplūdimiai. Čia puiki vieta tiems, kas ieško vienatvės.

 

PATARIMAI:

- rinktis apartamentus su virtuvėle, galima ir be maitinimo. Supermarketuose produktai nėra brangūs, tad pusryčiams kiaušinienė ar dešrelės, makaronai su sūriu ar graikiškos salotos su feta leis pernelyg neištuštinti piniginės, pietus galima valgyti mieste, nes daug kur rasite nebrangų turistinį meniu iš trijų patiekalų, na, o vakarienei jau reikėtų pasimėgauti graikiška virtuve: musaka, ėriena, kalmarų žiedai, suvlaki, būtinai su šalto balto vyno taure. Beje, vakare užsisakius karštą  patiekalą vynu jus pavaišins nemokamai.

 

-išsinuomokite motorolerį ir pasivažinėkite po apylinkes.

 

-būtinai pirkite vaisių. Dar geriau jų nusipirkti kaimo vietovėje tiesiai iš ūkininkų.

 

-nepatingėkite ryte ateiti į uostą ir nusipirkti šviežios žuvies ar krevečių pietums.

 

-savaitės atostogoms Kose pilnai pakanka rankinio bagažo. Mes nusipirkom vieną papildomą lagaminą keturiems, bet jis liko pustuštis, tad prikrovėm Vilytei akmenų.

 

-ekskursijai į Bodrumą būtinai reikalingas pasas, tad susiplanuokite iš anksto, ar norėsite apsilankyti Turkijoje.

 

TOP 10 Kosas

 

ASKLEPIONAS- galima nuvažiuoti autobusu.

 

CAVO PARADISO (Kefalos)

 

HIPOKRATO medis- Koso miesto centre.

 

KAMARI paplūdimis

 

MARMARI paplūdimis

 

NISYROS sala- galima nuplaukti keltu arba nusipirkti ekskursiją.

 

PATMOS sala

 

PLAKA miškas

 

ZIJA kaimelis

 

Vandens pramogų parkas "Lido".

 

Vandens parko puslapis http://www.lidowaterpark.com/en

 

Ką reikia pamatyti Koso saloje?

1.    Koso miestas.
Būtina pasivaikščioti Koso miesto prieplaukoje, užsukti į pagrindinę aikštę, Koso miesto muziejų ( mokamas), agora ( nemokama), pirtis-hamamas ( nemokamas), tvirtovę – muziejų ( mokama),  antikinis amfiteatras Odeonas ( nemokamas), romėnų namas ( nemokamas), Hipokrato medis, turgus miesto centre.
Geriausia  vaikščioti po miestą su žemėlapiu rankose, o dar geriau būtų viską apvažiuoti dviračiais.
Vakarinis Kosas – vertas dėmesio. Barų gatvelę rasite nesunkiai, vakarais kai kur groja gyva muzika. Nuo prieplaukos paėjus šiek tiek ir pasukus dešinėn galima siaurute prekybine gatvele pakilti į viršų ir ten gražioje aikštėje yra keletas dėmesio vertų restoranėlių.

2.Asklepieion – 4 km nuo Koso mietso. Galima nuvykti autobusu, dviračiu, nuomotu automobiliu ar motoroleriu. Užtruksite gerą pusdienį. Gražu ir įdomu.


3. Kruizai iš Koso salos.
Koso miesto prieplaukoje kiekvienas laivas ar laivelis pasiūlys Jums kruizą į kitas Dodekaneso salas ar į Bodrumą.
Verta nuplaukti į Rodo salą, Psarimos, Nisiros salas, į Bodrumą ( Turkija). Perkant ekskursijas verta dėrėtis, grupės visada gauna nuolaidas.


4. Koso mieste važinėja keletas linksmų traukinukų. Yra žalias, yra raudonas.Vaikai iki 10 metų gali važiuoti nemokamai! Ekskursija šiuo traukinuku yra smagi, apvažiuoji visą miestą. Bilietus nusipirksite traukinio stotelėje prieplaukoje. Ten rasite ir traukinuko važiavimo grafikus.


5 Therma. Galima nuvykti vietiniu miesto autobusu. Jūroje trykšta karštos mineralinio vandens srovės, jose yra kalcio, natrio, magnio, kalio ir sieros, todėl jos naudingos reumato, artrito, ginekologinių problemų gydymui. Iš akmenų jūroje atitvertas plotelis primena baseiną. Vanduo karštas, gal net ir iki + 44 C, bet visi maudosi su malonumu... Paplūdimys beveik laukinis, tvarkos trūksta, bet statūs uolėti šlaitai, saulė ir vanduo atperka tuos trūkumus.


SUVENYRAI
Graikiški prieskoniai- puikios lauktuvės, nes jie tikrai puikūs ir švieži. Alyvuogių muilas, sidabras ir visa kita, kas paprastai patinka turistams.

 

Tekstas ir nuotraukos  Astos Jolantos Miškinytės

Be autorės sutikimo kopijuoti ir platinti griežtai draudžiama. Būtina nuoroda į www.kelioniugurmanai.lt

KAIP NUVYKTI Į KOSĄ

 

Skrydžiai į Kosą iš Kauno su Ryanair du kartus per savaitę.

 

Bilietai į Kosą čia

 

Kitas variantas būtų pasirinkti kelionę į Kosą iš Varšuvos.

 

Kelionių į Kosą iš Varšuvos paieškos sistema čia: http://goo.gl/2Lj8jL