Gerų atostogų receptai visiems!
Susisiekite
+370 601 23944
Naujienlaiškio prenumerata
Rekomenduojame

 

KIPRAS TOP 10 arba, ką pamatyti Kipre

 

KIPRAS- tai puikaus vyno, antikinių griuvėsių, vienuolynų, gražiausių peizažų ir ypatingo svetingumo šalis.

 

 1. Pafos miesto uostas, garsėjantis viduramžių tvirtove ir šalia esančiomis graikiškomis mozaikomis.Būtina pasivaikčioti vakare. Nuo uosto ilga pajūrio promenada.

 

 2.Karalių kapavietės, Pafos mieste. Didelė teritorija prie pat jūros, kur buvo laidojami kilmingiausi iš kilmingiausių. Įėjimo bilietas 2,500 EUR.

 

 1. Kurion ( arba Curium) šalia Limasolio. Archeologinė vietovė, kurioje išlikęs amfiteatras, pirčių komplekso liekanos, pastatų griuvėsiai, Achilo namas.

 

 1.  Protaro paplūdimiai- paplūdimių kolekcionieriams.

 

 1.  Aja Napa Makronisos paplūdimys- paplūdimių kolekcionieriams

Pafos Coral Bay paplūdimys- paplūdimių kolekcionieriams

 

 1.  Lefkara- nedidelis kaimelis Trodos kalnuose, kuris garsėja ypatingais sidabro dirbiniais bei rankdarbiais. Pasakojama, kad pats Leonardo da Vinčis užsukęs čia ir tiek susižavėjęs rankdarbiais, jog užsisakęs didžiausią staltiesę, kuri dabar saugoma Milano katedroje.

 

 1. KYKKOS vienuolynas Trodos kalnuose. Nustebins ir pavergs prabanga, paprastumu ir ypatinga atmosfera.

 

 1.  Afroditės uolos- vieta, kur Afroditė pasirodė iš jūros. Pasak legendos, kiekvienas šioje vietoje išsimaudęs, atjaunėja.

 

 1.  Jodinėjimas asiliukais – pramoga Kipre, kurią siūlo visos kelionės agentūros. Verta, jei norite kaimo turizmo sodyboje valandžiukę pajodinėti, o vėliau skanauti kiprietiškų valgių, skambant muzikai ir vakarą baigti bandymu pašokti kiprietišką tradicinį šokį su stiklinėm, pilnom gėrimo. Kurias meistriškai sustatys į piramidę ant padėklų, o visa tai puikuosis ant šokėjo galvos.

 

Žinoma, Kipre yra daugiau lankytinų vietų.. Nikosija, Kirėnija, Taikos vienuolynas, Kipro muziejus, Famagusta ir t.t. Bet juk visos šalies per savaitę nesuspėsi pažinti, ar ne? O reikia dar ir pailsėti...

Tekstas ir nuotraukos Astos Jolantos Miškinytės

Be autorės sutikimo kopijuoti ir platinti griežtai draudžiama. Būtina nuoroda į www.kelioniugurmanai.lt

 • Kipras, cerkvė
 • Pafos
 • Pafos paplūdimis
 • Kipras, terasa
 • Kipro alyvuogės
 • Protaro paplūdimis
 • Kipras, jūros gėrybės
 • Kipras Anabelle viešbutis