Gerų atostogų receptai visiems!
Susisiekite
+370 601 23944
Naujienlaiškio prenumerata
Rekomenduojame

KIPRAS - tobulų atostogų vieta!

 

Savaitę keliavau po Kiprą. Jau seniai planavau aplankyti šią šalį, bet vis kas nors sutrukdydavo.. Tai planai keisdavosi, tai atostogų pritrūkdavau...

Na, pagaliau pavyko ištrūkti ir nenusivyliau.. Atvirkščiai, gaila, kad anksčiau neatradau Kipro. Čia ideali vieta atostogoms!

 

Primenu, jog į Kiprą galima skristi iš Kauno ( Pafosas) ir iš Vilniaus ( Larnaka). Todėl vasaros metu planuojant kelionę būtina atsižvelgti į oro uostą, nes pervežimai Kipre beprotiškai brangūs. Tad, jei skrydis į Pafosą, tuomet ir viešbutį verta rinktis šiame regione. Kitas variantas būtų iš karto atskridus oro uoste sėsti į iš anksto išnuomotą automobilį. Tuomet jokie atstumai nebaisūs, bet vienas niuansas- eismas čia vyksta kaire puse. Nieko tokio, sako, kad greitai įpranti...

 

Pavasarį vėl bus čarteriai iš Vilniaus į Kiprą, tad poilsiu Kipre galės pasimėgauti ir organizuotų kelionių gerbėjai. Iš Varšuvos į Kiprą galima skristi atostogauti ištisus metus. Manau, kad tai gera idėja. Žiemos sezono metu galima važinėti dviračiais ir net paslidinėti Trodo kalnuose. Žinoma, tai ne Alpės, bet atrakcija ir sportas!

 

Visų pirma, apie Kipro kurortus.

 

Pafos- čia verta atostogauti tiems, kas derina kultūrinį – pažintinį turizmą,  mėgsta restoranėlius bei kavinukes ir neieško vien paplūdimio atostogų.

Pafoso archeologinė dalis labai įdomi. Karalių kapai, Patoso uostas ir tvirtovė.

Gražiausias paplūdimys- Coral Bay. Iki jo galima nuvažiuoti autobusu arba išnuomotu automobiliu.

Ilga promenada nuo Marinos( uosto) labai tinka vakariniams pasivaikščiojimams. O čia jau pilna parduotuvėlių, restoranų ir naktinių klubų.

Rekomenduoju viešbučius:

 Dionysos Central 3*- puiki vieta, kurorto centras ir paplūdimys netoliese, tinka ieškantiems atostogų kurorto centre ir netoli jūros. Gali būti kiek triukšminga.

Anabele 5*- išskirtinis viešbutis, prabangi klasika ir prie jūros. Labai tinka jaunavedžiams ir tiems, kas ieško komforto prie pat jūros.

 

Protaras, Pralimini, Aja Napa- šie trys kurortai vasaros metu atrodo, kaip vienas... Ūžia, dūzgia. O žiemą čia nieko nelieka...

 

Aja Napa- naktinio gyvenimo centras. Ją dar vadina Kipro Ibiza. Yra ir puikių paplūdimių: Makronissos, Nissi ir Limanaki. Makronissos kiek nutolęs nuo Aja Napos centro, Limanaki paplūdimys, kone pats miesto centras ( puikus viešbuti Limanaki Beach prie pat paplūdimio)

 

Protaras- nedidelis, mielas kurortas, puikūs paplūdimiai, žydrai žalia jūra. Kurortas labai tinka šeimoms su vaikais. Čia daug gerų viešbučių bei apartamentų.

Kapetanios Bay 3*- Protaro centras, šalia dainuojančių fontanų šou. Puikus maistas, mielas ir jaukus viešbutėlis.. Tik jūra tolokai, bet visa kita tikrai neblogai...

 

CAPO BAY 4*- išskirtinis viešbutis. Ypatingas dėmesys poilsiautojų poreikiams ir individualumui.  Vakarienė pagal meniu, gali išsirinkti, ką nori... paplūdimys prie pat, teritorija gražiai sutvarkyta.

 

Limasolis- antras pagal dydį Kipro miestas. Ilga pakrantė, gerų viešbučių gausa. Čia vyno ir kultūrinis turizmas dera su poilsiu paplūdimyje.

 

Larnaka – trečias pagal dydį Kipro miestas, garsėja ilga promenada, vadinama Palmių alėja. Čia jaučiamas ir didmiesčio šurmulys ir atostogų nuotaika.

 

Maistas Kipre visur puikus. Jūros gėrybių lėkštė, kurią mums pateikė pietums buvo tokia įspūdinga, kad pranoko mano vaizduotę.... Kipriečiai labai draugiški ir svetingi. Niekas niekur neskuba. Kipre tinka abu atostogų variantai: tingus poilsis prie jūros ir kultūrinis turizmas, kai nuomotu automobiliu per savaitę bandai aplėkti visą salą ir viską pamatyti.

Galima nuvykti ir į okupuotąją Šiaurės Kipro dalį, kur gražiausi paplūdimiai ir miestas-vaiduoklis Famagusta traukia turistus ... BŪTINA TURĖTI PASĄ.

 

Ar žinote, kad Kipras yra trečia pagal dydį Viduržemio jūros sala (po Sicilijos ir Sardinijos)?
Ar žinote, kad Kipre jūros temperatūra nenukrinta žemiau +17C net ir žiemą? Vidutinė gyvenimo trukmė viršija 78 metus!!!!!! Tad ten tikrai gera gyventi ir ilsėtis.

 

 

Tekstas ir nuotraukos Astos Jolantos Miškinytės

Be autorės sutikimo kopijuoti ir platinti griežtai draudžiama. Būtina nuoroda į www.kelioniugurmanai.lt