Gerų atostogų receptai visiems!
Susisiekite
+370 601 23944
Naujienlaiškio prenumerata
Rekomenduojame

9 DIENŲ KELIONĖ PO GRAIKIJĄ AUTOBUSU

 

į šią kelionę ruošiausi išvykti keletą metų. Pagaliau prisiruošiau ir nei akimirkai nepasigailėjau. Dar pasikalbinau tris drauges, kad būtų linksmiau ir dabar galiu drąsiai teigti, jog maršrutas yra puikus!

 

Kelionę rinkomis vasario  pradžioje, nes tuomet kelionės autobusu yra pigiausios. Tada galiojo 15% nuolaida ir mes ja pasinaudojom! O datą nukėlėm į rudenį, į spalio pradžią, kai jau nebebus karščių, bet dar pakankamai šilta.

 

Pirma kelionės diena per Lenkiją, šimtą kartų gal jau važiuota, bet visą kelią plepėjom ir nespėjom pastebėti, kaip ta diena pralėkė. Sustojimas pietums, kaip visada užsisakiau "pierogų", t.y. virtiniai su mėsa arba sūriu ir bulvėm! Nepaprastai skanūs. Rwekomenduoju!

 

Antrą kelionės dieną pamatėm Belgradą- Serbijos sostinę. Liūdnas miestas, gal, kad likę bonbardavimo pėdsakai centre ( keletą sugriautų namų paliko ateinančioms kartoms, kaip baisų karo priminimą), gal kad buvo apsiniaukę, juk važiavome spalio mėn. Šv.Savos cerkvė statoma jau eilę metų, gal kitą kartą, kai atvažiuosiu čia ji jau bus baigta? Belgrade mus lydėjo nuostabi gidė, kuri pasakojo su didele meile ir užsidegimu apie savo miestą ir šalį.  Kalemegdano parkas, vaizdas į Belgradą  tikrai įspūdingas. Gaila, kad laiko trūksta čia kiek ilgiau pasivaikščioti. Apie Belgradą susidariau dvejopą įspūdį: didelis baltas miestas ir čia apstu sovietinio palikimo, įvairių kultūrų samplaika vienoje vietoje suteikia savotišką koloritą. Balkanai yra Balkanai.

 

Trečia kelionės diena mums padovanojo pažintį su Skopje. Iki to momenti nieko apie Skopje nebuvau girdėjusi. Gėda, nes tai Makedonijos sostinė, miestas, kuriame gimė impperatorius Justinianas Didysis ir Motina Teresė.

 Niekur daugiau nėra tokio unikalaus miesto, kaip Skopjė! Turkiškas kvartalas su mečetėmis, gatvės prekeiviais, Bizantijos tvirtove ir  erdvus  centras,kuris prasideda vos nusileidus iš  to senojo rytietiško kvartalo ir pritrenkia savo erdvėm bei skulptūrų gausa. Paminklas Aleksandrui Makedoniečius ir toliau jo motinai ir t.t.  Susidaro įspūdis, kad nėra nei vieno kiek įžymesnio piliečio, kuyriam nebūtų čia pastatyta paminklo!

Vėlai vakare išlipom prie savo viešbučio Kamena Vurla, kuris trumpam mums taps namais. Vakarienė nudžiugino, po ilgos kelionės švediškas stalas ir naminė graikiška virtuvė padėjo akimirksniu pamiršti kelionės nuovargį.

 

Ketvirta kelionės diena. METEORŲ VIENUOLYNAI. Parašiau didžiosiomis raidėmis, nes įspūdį paliko milžinišką. Būtinai reikia pamatyti METEORŲ VIENUOLYNUS. Atmosfera čia ypatinga, laikas sustoja ir norisi kiek ilgiau pasėdėti ant suoliuko, paskendus savo mintyse. Tas susikaupimo momentas ateina savaime, matyt veikia pati vieta, čia visada buvo tik vienuolynai, įsikūrę ant uolų, neprieinamose vietose ir gyvenimas čia visada buvo asketiškas bei kupinas maldų ir atsidavimo. Žemiški rūpesčiai kažkur išgaruoja ir jautiesi toje atmosferoje kiek pakylėtas, tarsi būtum priartėjęs prie  svarbiausiųjų tiesų.

 

Penkta kelionės diena. Visi išvažiavo į Atėnus, o aš pasilikau Kamena Vurla kurorte, nes Atėnuose jau esu buvusi. Mano draugėms Atėnai labai patiko, o aš tuo tarpu mėgavausi poilsiu prie jūros. Ilgokai sėdėjau ant gulto su knyga rankose, bet beveik neskaičiau. Buvo be galo malonu tiesiog žvelgti į palmes, vandenį ir nieko neveikti.

 

Šešta kelionės diena. Visi plaukia į Skiatos salą, o aš vėl lieku viešbutyje. Labai norisi tiesiog patinginiauti.. Beje, nesu vienintelė tokia tinginė iš visos mūsų grupės. Likom dviese, tad leidom laiką vaikščiodamos pajūriu ir paplūdimyje. O vakare sugrįžusios draugės dar pusę nakties pasakojo, kaip smagu buvo plaukti į Skiatos salą ir kiek teko laive prisišokti bei pokštų prisiklausyti. Tikra pramoga tas plaukimas.

 

Tos trys dienos kurorte buvo puikios ir nuostabios, nes kas rytą ir kas vakarą maudėmės jūroje privaloma tvarka. Vakarais dar sukom ratus po miestelį, nes reikėjo parsivežti dovanų, tai ir rinkomės kas levandų maišelį, kas prieskonių. Pirkom skaniausių vaisių ir mėgavomės netaupydamos. Jukreikia žiemai vitaminų atsargas sukaupti.

 

Septinta kelionės diena. Paliekam Kamena Vurla kurortą Graikijoje ir keliaujam link Salonikų.

Salonikuose neilga ekskursija ir kiek laisvo laiko. Didelis ir gražus miestas, erdvi pajūrio promenda. Mielos nedidukės parduotuvėlės senamiestyje.Čia spėjom trumpam užbėgti ir net apsipirkti. Ar žinote, kad Salonikų pavadinimas kilęs iš Tesalonikės, Aleksandro Makedoniečio sesers vardo? Miestąas įkurtas 315 m. pr. Kr., o įkūrė jį Makedonijos karalius Kasandras ir pavadino savo žmonos garbei!

 

Aštuntoji kelionės diena padovanojo nuostabią pažintį su Šegedo miestu Vengrijoje. Nepaprastai gražus miestas, daug parkų, o Art Nouveau stiliaus architetktūra nustebino savo puošniu grožiu. Fotografavau namų fasadus su didžiausiu įkvėpimu. Senamiesčio restoranėlyje užsisakę vengriško guliašo ir po taurę vyno praleidom smagią valandėlę su didesniaja grupės dalimi. Vengriškas gukliašas Šegedo buvo puikų puikiausi pietūs!

 

Devintoji kelionės diena mus artino prie namų ir, žiūrėdama pro langą į besikeičiantį peizažą, mintyse planavau jau naują kelionę.

 

REZIUME

 

Kelionė patiko visai mūsų kompanijai! Vadovė puiki, maršrutas įdomus ir netikėtų atradimų buvo ne vienas ir ne du.

Graikija vis dar išlieka tobula vieta atostogoms! Būta ir Kretoje, ir Rode, ir Kose, bet žemyninė dalis irgi turi savo žavesio.

Maudytis kiekvieną rytą atostogų metų yra didelis malonumas.

Kelinėje nepabodo, todėl autobusu dar keliausime tikrai. Klausimas tik, kur nusidrieks naujas mūsų maršrutas.

 

PATARIMAI

 

Žinau, kad patarimai visiems nusibosta, bet pasidalinsi savo patirtimi. O gal pravers?..

Pirmas patarimas.Jei rinkčiausi šią kelionę antrą kartą, greičiausiai planuočiau ilgesnį maršrutą, t.y. dvylikos dienų kelionę autobusu, nes devynios dienos prabėgo labai greitai, dar pritrūkom keletos dienų. Tad jei tik leidžia atostogų trukmė ir finansai, rinkitės ilgesnį maršrutą.

 

Antras patarimas. Spalio mėnuo tinka keliauti tiems, kas bijo karščio, bet ruduo jau atneša ir lietų, tiesa, šiltą ir trumpalaikį. Tad jei norite daugiau saulės ir dar kiek pasideginti, drąsiai rinkitės ankstėlesnes datas.

 

Trečias patarimas. Maisto į kelionę neikite, na, nebent kokių riešutų ar vaisių kelionės pradžiai, nes visur galima skaniai ir gana nebrangiai pavalgyti, tad kelionę galima paversti ir gurmaniška pažintimi su skirtingų šalių virtuvėmis! Lenkijoje "pierogai", Serbijoje kepsnia ant grotelių arba daržovių ir mėsos troškiniai, Mekedonijoje ragavom ti riestainių, pirktų gatvės kioske, Graikijoje būtina ragauti musakos, graikiškų salotų, suvlaki, gyros, kleftiko ir t.t.